Kto następny?

Ratujmy Polskę! ....................

....................wbrew wszelkim przeciwnościom i ...
polit-pop kłamcomRequiem dla Prezydenta

Sursum Corda

  Requiem dla Prezydenta

Istnieje uświęcony tradycją zwyczaj, że nad trumnami dostojników Rzeczpospolitej wylicza się ich zasługi dla Państwa i Narodu. W katolickiej, polskiej obyczajowości istnieje także niepisany zwyczaj, że o zmarłym nie należy mówić źle. Ale czy wolno nam, nawet w tak smutnej na ludzki sposób chwili, przemilczać prawdy, które, za sprawą zmarłego Prezydenta Rzeczpospolitej, dotyczą już dziś i będą boleśnie dotyczyć w przyszłości najżywotniejszych spraw całego Polskiego Narodu i Państwa Polskiego?
Czy ogłuszany przez 20 ostatnich lat powszechnym medialnym łomotem, pogrążony dziś w bólu i w żałobie z powodu tragicznej śmierci wielu osób, zbyt wielu osób, Polski Lud wie i czy będzie pamiętał, kogo na prawdę stracił i kogo opłakuje w osobie Prezydenta Rzeczpospolitej?

Prezydencie Lechu Kaczyński

Jeszcze zanim zostałeś Prezydentem Rzeczpospolitej, jako Prokurator Generalny tej samej Rzeczpospolitej wstrzymałeś ekshumację Żydów zamordowanych w 1941r. w Jedwabnem. Dzięki tej Twojej decyzji, we wszystkich mediach Żydzi mogli kłamać i pomawiać o ten mord Polaków. Urzędujący wtedy prezydent A. Kwaśniewski przypisał ten mord Polakom i w naszym imieniu przepraszał Żydów.

Panie Prezydencie - pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

To dla Ciebie marszałek sejmu Rzeczpospolitej, M. Jurek zmienił porządek obrad i pośpiesznie przyjęto uchwałę o zwrocie Żydom w naturze - w polskiej ziemi, bo Skarb Państwa rozkradziony stoi pusty - 20% z 65 mld. $ USA, których żądają od Polski gangsterzy ze Swiatowego Kongresu Żydów. O tym uchwalonym rabunku na Polsce i Polakach mogłeś chwalić się Żydom w Izraelu i w USA podczas swojej wizyty.

Panie Prezydencie - pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

W swoim liście do przywódców żydowsko-masońskiej loży "Niezależny Zakon Synów Przymierza" - Independent Order of B'nai B'rith, syjonistycznej agendy zwalczającej katolicyzm i narody europejskie, wyrażałeś radość z jej reaktywowania w Polsce.

Panie Prezydencie - pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

W prezydenckim pałacu katolickiej Polski zapalałeś żydowską menorę, symbol nienawiści i zwycięstwa żydów nad nie-żydami.

Panie Prezydencie - pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

Jako zwierzchnik sił zbrojnych patronowałeś likwidacji polskiej armii i opłaconemu przez polskiego podatnika i wbrew jego woli udziałowi resztek tej armii w zbrodniczej, amerykańsko-syjonistycznej operacji w Afganistanie i w Iraku.

Panie Prezydencie - pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

Zlekceważyłeś uroczystość ku czci setek tysięcy polskich ofiar pomordo-wanych przez barbarzyńców z UPA, a zaszczyciłeś swoją obecnością zjazd Ukraińców w Sopocie.

Panie Prezydencie - pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

W imieniu Narodu Polskiego, łamiąc Konstytucję Rzeczpospolitej i własną prezydencką przysięgę bezprawnie ratyfikowałeś traktat lizboński, konstytucję nowego, bolszewickiego państwa, Unii Europejskiej powstającej na gruzach narodowych państw Europy.

Swoim podpisem przekreśliłeś suwerenność Państwa Polskiego. Umożliwiłeś unijnemu prawu-bezprawiu niszczenie podstawowych wartości narodowego bytu Polaków, umożliwiłeś niszczenie naszej katolickiej religii.

Panie Prezydencie - pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

Do ostatnich godzin życia realizowałeś politykę sprzeczną z narodowym interesem Państwa i Narodu Polskiego. Patronowałeś grabieży naszego polskiego majątku i pauperyzacji Narodu.

Panie Prezydencie - pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

W imieniu Polaków oskarżałeś Rosjan o katyńskie zbrodnie. A przecież i Polacy i Rosjanie mordowani byli przez tego samego komunistycznego wroga katolickich narodów, którego potomkowie niszczą dziś narody Zachodu.

Byłeś wrogiem Słowiańskich Narodów i Ich autentycznej współpracy.

Panie Prezydencie - pamiętamy.

Prezydencie Lechu Kaczyński

Twoja tragiczna śmierć w Katyniu, tragiczna śmierć pozostałych osób ma mieć wymiar symbolu, chcą dziś tego powszechne media. Zgoda, ta tragiczna śmierć jest symbolem. Jest symbolem dramatu Polskiego Narodu, który od 70 lat nie może usłyszeć słów prawdy o katyńskiej zbrodni, bo media i władza zawłaszczone są przez obcoplemiennych potomków tych, których dziadowie i ojcowie mają na rękach polskš krew.

Polski Narodzie - pamiętaj.

Prezydencie Lechu Kaczyński

W Niedzielę - w święty dzień Zmartwychwstania, łamišc katolicki, odwieczny obyczaj, Twoją trumnę złożyli na Wawelu, obok polskich królów. I jest w tym jakiś złowieszczy logiczny sens. Zamykają się oto karty historii Narodu i państwa Polaków. Tu, pośród grobowców tych, co tworzyli i budowali Rzeczpospolitą Polską, kiedyś jej wielką potęgę, stać odtąd będzie trumna z grabarzem Państwa Polaków.

Polski Narodzie - zapamiętaj.

Prezydencie Lechu Kaczyński

Polski Naród pozbawiony własnych narodowych elit, narodowych mediów, oświaty i kultury jest ślepy i głuchy. Czy Twoje sumienie Katolika pozwoliło ten kaleki lud pozbawić nawet ostatniej jego własności - Suwerenności Państwa i Narodu?

Niech Bóg spróbuje Ci wybaczyć.

Polski Narodzie - módl się i Ty o wybaczenie dla siebie, nie nadstawiaj drugiego policzka, nie bądź Chrystusem narodów, wstań z kolan, "Bądź wierny. Idź", idź po swoje prawa.

D K

  STRACILISMY PRZYJACIELANaczelny Rabin Polski Michael Schudrich o Lechu Kaczyńskim

Tłumaczenie za The JewischWeek
(Tuesday April 20, 2010 26 Nisan 7670):
we_lost_friend

Straciliśmy przyjaciela. Jako Prezydent Polski, Lech Kaczyński z całą siłą i szczerze wspierał Izrael oraz naszą tutejszą żydowską społeczność:

Ostatnio, bardzo mocno przeciwstawił się Raportowi Goldstone'a, przygotowanemu dla ONZ, w którym oskarża się Izrael o dokonanie przestępstw wojennych w Gazie.

- Lech Kaczyński był pierwszym prezydentem, który zapalił świecę z okazji święta Chanukah w pałacu prezydenckim. Od trzech lat mam honor kierować tą ceremonią.

- W grudniu 2008r. jako pierwszy polski prezydent odwiedził synagogę Nożyka, centrum życia społeczności żydowskiej w stolicy, aby zapalić pierwszą świecę Chanukah.

- Zorganizował specjalną uroczystość, aby uhonorować Sprawiedliwych Wśród Narodów Swiata, nie-Żydów, którzy narażali życie, aby ratować Żydów w czasie Holocaustu.

- Jako jeden z pierwszych popierał idee utworzenia w Warszawie Muzeum Żydowskiego, które obecnie tam się wznosi.

Dwa lata temu, w czasie wizyty w Katyniu, obydwaj modliliśmy się przed tablicą upamiętniającą rabina Barucha Sternberga, głównego rabina Wojska Polskiego, który został zamordowany w Katyniu wraz z setkami żydowskich żołnierzy. Ocenia się, że około 10% zamordowanych w Katyniu polskich żołnierzy stanowili Żydzi.

Prezydent wiele razy podkreślał, że musimy również pamiętać o żydowskich żołnierzach ofiarach Katynia. Powiedział również, że nie można zrozumieć historii Polski nie znając roli Żydów w ciągu prawie 1000 lat historii.

Katyń stał się symbolem ostatnich śladów II wojny światowej oraz komunistycznych kłamstw. Ostatecznie to kłamstwo się załamało. W kwietniu 1940 roku NKWD (poprzednik KGB) wymordowało ponad 22 tysiące polskich elit wojskowych, przypisując te zbrodnie nazistom przez następne 70 lat. W czasach komunizmu sowieci całkowicie zaprzeczali swojej odpowiedzialności za zbrodnie. Trzydzieści lat temu zaczęli stopniowo przyznawać się do swojego udziału. Następnie, ówczesny prezydent Rosji Władimir Putin znów powrócił do kłamstw z czasów komuny, odmawiając uznania winy sowietów za zbrodnię katyńską. Dopiero w ostatnią środę w czasie uroczystości, w której wzięli udział obydwaj premierzy Rosji - Wladimir Putin oraz Polski - Donald Tusk, Putin po raz pierwszy zrobił aluzję, że to masowe morderstwo zostało dokonane w czasie totalitarnej władzy Stalina.

Również Maria Kaczyńska, pierwsza dama, była szczególną osobą - ciepłą, otwartą i cierpliwą. Jej uśmiech mógł oświetlić pokój. Każda osoba, która się z nią zetknęła czuła się specjalna. Czy to podczas żydowskich ceremonii w Warszawie, czy też w Nowym Jorku w czasie wizyty w synagodze Park East, czy w czasie spotkań z kalekimi dziećmi, o które się troszczyła.

Na pokładzie samolotu byli również inni nasi przyjaciele. Ojciec Roman Indrzejczyk był jednym z pierwszych księży, którzy się zaangażowali w dialog z Żydami i potępiał antysemityzm. Polski, ortodoksyjny biskup Miron Chodawski, zawsze uśmiechnięty i troskliwy. Andrzej Przewoźnik współpracował z nami przy zabezpieczeniu obozu śmierci w Bełżcu; obecnie w Polsce prowadzone są podobne prace w Sobiborze. Mariusz Handzlik walczył o prawdę dotyczącą Izraela i Żydów.

Uczestniczył w mojej rodzinnej uroczystości z okazji bat mitzvach mojej córki.
W stosunkach polsko-żydowskich następują istotne zmiany dzięki spokojnej dyplomacji i wytrwałości. To może być przykładem dla całego świata.

A tu nagle taka tragedia. Znów zginęli Polacy z powodu Katynia. Polska jest w szoku. Nie wiemy jak sobie w Polsce poradzić z taka strata 96 ludzi, wśród których było wielu czołowych polityków. Prezydent i jego żona, piętnastu posłów na Sejm i trzech senatorów, pięciu wysokich wojskowych.

Brakuje mi słów, aby opisać ból, i cierpienie całego narodu. Straciłem przyjaciół. Żydzi i Izrael stracili przyjaciół. Przyjaciele, których straciliśmy, walczyli, aby uczynić Polskę lepszą i Polska już jest lepsza dzięki nim.

Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich

Specjalnie dla: The Jewish Week (16 kwietnia 1010)


========================


Od Redakcji The Jewish Week

W wyniku katastrofy samolotu pasażerskiego sowieckiej konstrukcji zginęli pod Smoleńskiem: Prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona oraz 94 innych pasażerów, wśród nich wiele ważnych osobistości życia publicznego.

Przywódcy żydowskiej społeczności w Polsce opłakują Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jako wielkiego przyjaciela Żydów oraz Izraela. Uczestnicy corocznego Marszu Żywych nieśli w tym tygodniu czarne żałobne przepaski po stracie Prezydenta.

Na pokładzie pechowego samolotu miał być również Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich oraz wielu działaczy żydowskiej społeczności. Jedynie z powodu Sabbath'u nie wsiedli do tego samolotu. Rabin Schudrich był od wielu lat zaprzyjaźniony z Lechem Kaczyńskim, jeszcze w czasie kiedy był on Prezydentem Warszawy. Prezydent Kaczyński systematycznie brał udział w uroczystościach z okazji świat w głównej synagodze stolicy, kilkanaście razy odwiedzał Izrael, podarował plac w Warszawie pod budowę Muzeum Historii Polskich Żydów oraz przywrócił obywatelstwo polskie 15 tysiącom Żydów, których usunął z kraju reżim komunistyczny w 1968 roku.

(Z angielskiego tłumaczył Stan Sas)Naczelny Rabin Polski Michael Joseph SCHUDRICH: odznaczony - w grudniu 2009r. podczas ceremonii chanukowych w pałacu prezydenckim - przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI za wybitne zasługi w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego - [dopisek Józef Bizoń]