Puk, puk!!! Puk, puk! . Chat z Heterykonem

JMBNO

@JMBNO@Strony Patriotyczne


Umiesz liczyć, to licz na siebie
Blog > Komentarze do wpisu
SuCh
Iwo Cyprian Pogonowski Sukces Chin

2013-12-22

Polska!!!
*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

Iwo Cyprian Pogonowski

http://www.pogonowski.com

Chińczycy na księżycu i sukces chińskiej obrony przeciw-lotniczej


Chiński statek kosmiczny wylądował na księżycu, jak to podała chińska agencja informacyjna Xinhua. To jest pierwsze tego typu lądowanie od 1976 roku. Tak więc Chińska Republika Ludowa powtórzyła wyczyn Stanów Zjednoczonych i byłego Związku Radzieckiego. W USA z ulgą odnotowano ten pokojowy wyczyn Chińczyków, którzy niedawno wykoleili serię super - lotniskowców USA typu Gerard Ford za pomocą nowych pocisków rakietowych stawianych w zenicie lotniskowca zdolnych do atakowania go lotem pionowym prosto w dół z napędem siły motorów oraz grawitacji.

Mimo tego USS Gerald R. Ford – jest nadal budowanym obecnie amerykańskim lotniskowcem, który miał być pierwszym egzemplarzem nowej klasy atomowych okrętów. Lotniskowce klasy Ford miały zastąpić eksploatowane obecnie jednostki klasy Nimitz. Jak dotąd planowana data wodowania nowego okrętu to 2015r. Do 2040r. miało powstać 10 takich lotniskowców, ale nowy chiński system obrony zupełnie skompromitował ten projekt i ograniczył go do tylko jednego super lotniskowca.

Jak wyżej wspomniałem, Chińska sonda Chang'e-3 wylądowała w sobotę na Księżycu jak to powiadomiła państwowa agencja Xinhua. Jest to pierwsze miękkie lądowanie na Księżycu od prawie czterech dekad. W czasie lądowania, po kilkunastominutowej przerwie w łączności - do centrum sterowania lotów dotarła informacja o wylądowaniu sondy. Cały proces lądowania trwał tylko 12 minut.

Sonda wyposażona jest w zdalnie sterowany pojazd księżycowy o nazwie "Jaspisowy królik". Ma on w niedzielę wieczorem rozpocząć na Księżycu prace, które potrwają co najmniej trzy miesiące. Poruszający się na sześciu kołach pojazd przystosowany jest do pokonywania trudnych przeszkód terenowych. Natomiast jego nazwa pochodzi z mitologii chińskiej, według której "jaspisowe króliki" żyją na powierzchni Srebrnego Globu i towarzyszą chińskiej bogini Księżyca Chang'e.

Wracając do niepowodzenia lotniskowca amerykańskiego serii USS Gerald R. Ford trzeba wspomnieć, iż miała ona zastąpić starszą generację lotniskowców, która była oparta o projekty z lat 60. XX w. i zbliżyła się ona wówczas do granicy możliwej modernizacji. Według agencji internetowej „serwis militarium.net,” problem wówczas stanowiła wydajność elektrowni obciążonej poborem mocy przez elektroniczny sprzęt nowej generacji.

Jak wiadomo starsza generacja lotniskowców, była oparta o projekty z lat 60. XX w. zbliżyła się ona wówczas do granicy możliwej modernizacji. Według agencji internetowej serwis militarium.net, problem stanowiła wydajność elektrowni obciążonej poborem mocy przez elektroniczny sprzęt nowej generacji.

Iwo Cyprian Pogonowski
niedziela, 22 grudnia 2013, heterykon

Polecane wpisy

  • WKZ

    Wybielanie kolaboracji Żydów z Sowietami2014-07-26 * * * * * * * * * * * Iwo Cyprian Pogonowski http://www.pogonowski.com Wybielanie kolaboracji

  • HIKH

    Hindenburg i „Kariera” Hitlera2013-06-07 * * * * * * * * * * * Iwo Cyprian Pogonowskihttp://www.pogonowski.comW rocznicę katastrofy

  • STiB

    Statki "Titanic" i "Britannic"2013-06-02 * * * * * * * * * * * Iwo Cyprian Pogonowskihttp://www.pogonowski.comTitanic był je